Polskie Stowarzyszenie Zawodowej  Kulturystyki pracuje obecnie nad kilkoma ciekawymi projektami. W związku z nadchodzącym sezonem przygotowujemy projekt “Młodzi kulturyści na świecie”, w ramach którego młodzi polscy kulturyści będą odwiedzać sąsiednie kraje i spotykać się z kulturystami. Ma to na celu wymianę doświadczeń. Jesteśmy ciekawi, w jaki sposób trenuje się między innymi w Niemczech, w Czechach, na Słowacji czy na Ukrainie. Cały wyjazd potrwa miesiąc, a koszt to 990 zł. Serdecznie zapraszamy naszych członków oraz nowe osoby, które chciałyby wziąć udział w przedsięwzięciu.

Inny projekt, który się obecnie zajmujemy, to “Zdrowy siłacz”. Intencją jest propagowanie zdrowego stylu życia wśród kulturystów, a w szczególności odpowiednio dobranej diety oraz suplementacji, bazującej wyłącznie na legalnych, sprawdzonych i bezpiecznych substancjach. Sytuacja dotycząca suplementacji jest w Polsce bardzo dobra, jednak warto umacniać ten stan. Program przewiduje regularne spotkania oraz liczne akcje marketingowe w wielu miastach Polski.

Trzecia inicjatywa, którą się obecnie zajmujemy, to “I Ty możesz być kulturystą”. Program skierowany jest do młodych ludzi, którzy mają wątpliwości, czy nadają się do sportów siłowych. Program będzie działał głównie w małych miejscowościach, gdzie dostęp do siłowni jest niewielki. Chcemy łączyć ze sobą sąsiednie miejscowości i urządzać tam niewielkie siłownie, z których będą mogli korzystać mieszkańcy sąsiednich miejscowości. Projekt współfinansowany jest przy użyciu środków z budżetu Unii Europejskiej, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.