Polskie Stowarzyszenie Zawodowej  Kulturystyki ma na celu przede wszystkim propagowanie idei, związanych z kulturystyką. Chcemy, aby wszyscy młodzi ludzie w Polsce, niezależnie od tego, czy żyją w dużych miastach, czy w bardzo małych miejscowościach, mieli równe szanse na rozwój fizyczny. Dbamy o to, aby młodzi ludzie mieli dostęp do sprzętu, a kiedy jest to konieczne, przygotowujemy dla nich noclegi.

Kolejnym celem  Polskiego Stowarzyszenia Zawodowej  Kulturystyki jest organizacja zawodów kulturystycznych w Polsce i w innych krajach, w którym mogą wziąć udział osoby mniej doświadczony, a także profesjonaliści. Łączymy tutaj różnych ludzi, którzy mogą wymieniać się doświadczeniami i nawzajem się motywować. Spotykają się u nas zarówno młodsi sportowcy, jak i starsi, a nawet młode kobiety, które trenują kulturystykę. Cieszymy się, że Pani coraz chętniej dołączają do naszego grona. To pokazuje, że kulturystyka jest sportem nie tylko dla mężczyzn.

Naszą misją jest to, aby wszyscy kulturyści w Polsce mieli miejsce, w którym mogą się spotkać i porozmawiać. Chcemy, aby wśród osób uprawiających sporty siłowe i kulturystykę, panowała atmosfera braterstwa i wzajemnego wsparcia. Nawet podczas zawodów, kiedy konkurujemy ze sobą, powinniśmy obdarzać się wzajemnym szacunkiem. To właśnie cele i misja, które ma  Polskie Stowarzyszenie Zawodowej Kulturystyki.